Колективна виставка живопису «Франківська збірка»
Вчора в нашій галереї відкрилася пленерна виставка, приурочена до Дня міста, в якій взяли участь 26 художників: Надія Бабій, Юрій Бакай, Орест Заборський, Назар Кардаш, Юлія Карпенко, Анна Кирпан, Василь Красьоха, Богдан Кузів, Тетяна Мурафа, Тетяна Павлик, Ігор Панчишин, Світлана Повшик, Ірина Погрібна, Володимир Сандюк, Ярема Стецик, Валерій Твердохліб, Ольга Цап, Ірина Чмелик, Оксана Чолій, Олег Чуйко, Андрій Шнайдер, Микола Якимечко, Ярослав Яновський, Богдан Губаль, Микола Джичка, Мирослав Яремак.
Протягом тижня вони працювали в різних куточках Івано-Франківська, намагаючись передати його красу та самобутність. Всього художники створили аж 78 робіт!
В центрі уваги митців – історичні будівлі Івано-Франківська та його затишні куточки. Деякі автори у своїх роботах підкреслили атмосферу весняного міста. Зокрема своїми ніжними відтінками привертають увагу роботи Анни Кирпан та Юлії Карпенко. Кілька художників віддали шану ратуші як символу міста. Її можна побачити на роботах Тетяни Павлик, Назара Кардаша, Ярослава Яновського, Богдана Губаля, Мирослава Яремака, Богдана Кузіва. Проте деякі митці вирішили помандрувати у франківські околиці – як, наприклад, Тетяна Мурафа, яка зобразила вид на міст через Бистрицю з Вовчинецьких гір, та Ірина Чмелик, чия картина демонструє нам «німецьке озеро». Художниця Ірина Погрібна у своїх роботах передала затишок івано-франківських двориків.
Особливе місце займає у виставці релігійна тематика. Так, художник Орест Заборський на кількох своїх роботах зобразив міські храми. Релігійні мотиви присутні також у роботах Оксани Чолій, Назара Кардаша, Олега Чуйка, Миколи Якимечка. Причому Микола Якимечко своєю роботою «Силуети, що зникають», очевидно, прагнув висловити занепокоєння тим, що історичних пам’яток у нашому місті стає все менше.
Умовою пленеру стало використання лише чотирьох фарб – чорної, білої, червоної і жовтої. І всі автори чудово впоралися з цим викликом! Зокрема привертають увагу глядача роботи Яреми Стецика і Володимира Сандюка, в яких домінує червоний колір, а також Валерія Твердохліба, у чиїх роботах чільне місце займають рожевий та світло-жовтий кольори. Дивлячись на роботи Богдана Губаля, взагалі важко повірити, що художник мав у своєму розпорядженні лише фарби чотирьох кольорів. Такого ефекту автор досяг за допомогою змішування фарб і майстерного поєднання різних відтінків.
Цікаво, що художники створили свої роботи в різних мистецьких стилях. Так, у роботах Надії Бабій бачимо натяки на поп-арт, а у роботі «Собор святого Воскресіння» Назара Кардаша простежуються нотки сюрреалізму. Найбільше було представлено робіт у стилі реалізму.
На жаль, у короткому огляді складно згадати всі роботи, хоч усі вони по своєму цікаві. Тому щиро запрошуємо завітати на виставку, яка триватиме до 19 травня.
06.05.2025